RTFS

Spółka RTFS

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu dwóch eksperckich firm – REDTEAM.PL oraz ForSec partnerska spółka RTFS Sp. z o.o. świadczy usługę SOC-as-a-Service na 7 zmian w trybie 24/7/365 przez kilkunastoosobowy zespół. Jesteśmy krajowym liderem w zakresie threat huntingu – proaktywnego wyszukiwania intruzów w infrastrukturze organizacji.

Wyślij zapytanie

RTFSREDTEAM FORSEC

Dzięki połączeniu kompetencji dwóch liderów rynku usług cyberbezpieczeństwa oraz informatyki śledczej zbudowaliśmy unikalny SOC. Nasz zespół składa się zarówno z ekspertów ofensywnego cyberbezpieczeństwa takiego jak testy penetracyjne oraz red teaming, jak i ekspertów z zakresu defensywnego cyberbezpieczeństwa takiego jak threat hunting, reagowanie na incydenty, analiza powłamaniowa oraz informatyka śledcza. W każdej z tych dziedzin posiadamy wieloletnie i topowe kompetencje na polskim rynku, które potwierdzone są realnymi osiągnięciami i wieloletnim doświadczeniem, a także statusem biegłego sądowego.

RTFS Sp. z o.o. jest partnerską spółką RED TEAM Sp. z o.o. i ForSec SA, a nasza grupa kapitałowa posiada w całości polski kapitał.

Poznaj RTFS

RTFS SOC oraz laboratorium informatyki śledczej znajdują się w siedzibie ForSec SA, na 7 piętrze biurowca klasy A DL Tower w Katowicach na al. Korfantego 138. Dostęp do SOCa chroniony jest czterema strefami dostępu. Istnieje możliwość zrealizowania wizyty referencyjnej w siedzibie RTFS.

SOC
SOC
SOC
SOC

RED TEAM Sp. z o.o. (REDTEAM.PL)

Firma RED TEAM jest liderem w zakresie ofensywnego cyberbezpieczeństwa, testów penetracyjnych, red teamingu oraz defensywnego cyberbezpieczeństwa, analiz powłamaniowych i threat huntingu. Główni konsultanci, a zarazem właściciele i członkowie zarządu spółki, to szeroko uznani eksperci cyberbezpieczeństwa, którzy otrzymali dziesiątki podziękowań od powszechnie rozpoznawalnych organizacji, w tym ponad 60 referencji za zrealizowane usługi. Badania REDTEAM.PL z zakresu cyberbezpieczeństwa zostały uznane m.in. przez amerykański magazyn Forbes, instytut SANS jak i europejskie zespoły reagowania na incydenty, w tym CERT Polska. Zespół jest również autorem unikalnego na skalę światową narzędzia jakim jest RedEye, przy pomocy którego zespół RTFS świadczy usługę threat huntingu.

REDTEAM.PL CERT (RFC 2350) jest członkiem największej międzynarodowej organizacji Trusted Introducer zrzeszającej zespoły CERT oraz posiada dostęp do zamkniętych platform wymiany informacji pomiędzy zespołami reagowania na incydenty. REDTEAM.PL jest również wymieniony na liście polskich zespołów CERT / CSIRT, która znajduje się na stronie Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA).

ForSec SA

Firma ForSec to przede wszystkim eksperckie laboratorium informatyki śledczej, posiadające najwyższej klasy sprzęt i oprogramowanie do analiz danych. ForSec jako jedna z nielicznych firm w kraju jest w stanie profesjonalnie zabezpieczyć i przeanalizować cyfrowy materiał dowodowy dzięki posiadaniu kompetencji i dedykowanego sprzętu oraz komercyjnego oprogramowania przeznaczonego do informatyki śledczej. Jako jedyne laboratorium w Polsce analizuje zablokowane i zaszyfrowane urządzenia mobilne (Samsung, iPhone, Huawei), a także jest jedynym komercyjnym laboratorium zajmującym się analizami kryminalnymi zorganizowanych grup przestępczych, które bada powiązania osobowe, sprzętowe i przepływy finansowe na rachunkach bankowych. Firma ForSec posiada własne centrum szkoleniowe z autorskimi szkoleniami dotyczącymi informatyki śledczej oraz wykrywania i zwalczania ataków cyberprzestępczych. Spółka współpracuje z laboratoriami informatyki śledczej na całym świecie, m.in. USA, Turcja, Austria, Chorwacja, Czechy itd. Wynikiem czego posiada wiedzę i doświadczenie z najlepszych światowych praktyk dotyczących informatyki śledczej. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze jest również wyłącznym dystrybutorem wielu narzędzi światowej klasy wykorzystywanych w informatyce śledczej.

Adam Ziaja

Członek Zarządu

Lider trzeciej linii RTFS SOC / CERT oraz ekspert cyberbezpieczeństwa REDTEAM.PL. Posiada szerokie techniczne kompetencje z zakresu zarówno defensywnych jak i ofensywnych aspektów cyberbezpieczeństwa. Główny architekt narzędzia RedEye. Autor książki “Praktyczna analiza powłamaniowa” (PWN) oraz współautor wielu publikacji ENISA. Posiada uznane techniczne certyfikaty z zakresu cyberbezpieczeństwa: Offensive Security Certified Professional (OSCP) – od 2015 roku, Offensive Security Wireless Professional (OSWP), eLearnSecurity Web application Penetration Tester (eWPT), Certificate X-Ways Forensics. Jest biegłym sądowy z listy Sądu Okręgowego w Warszawie.

Daniel Suchocki

Członek Zarządu

Lider pierwszej i drugiej linii RTFS SOC oraz ekspert informatyki śledczej ForSec. Od ponad 15 lat zawodowo zajmuje się informatyką kryminalistyczną oraz analizą cyfrowych dowodów. Autor szkoleń z zakresu informatyki śledczej i hackingu. Posiada uznane techniczne certyfikaty z zakresu cyberbezpieczeństwa i informatyki śledczej: EC-Council Certified Ethical Hacker (CEH), Cellebrite Certified Physical Analyst (CCPA), Cellebrite Certified Logical Operator (CCLO), Certificate X-Ways Forensics. Jest biegłym sądowy z listy Sądu Okręgowego w Katowicach.

Maciej Karmoliński

Członek Zarządu

Absolwent kierunku Zarządzanie na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz studiów MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W branży informatyki śledczej od 12 lat w tym od 8 lat na stanowiskach kierowniczych. Specjalizuje się w procesach zarządzania bezpieczeństwem informacji. Współtwórca wielu prestiżowych projektów z zakresu bezpieczeństwa IT i informatyki śledczej w kraju i zagranicą. Prowadzi szkolenia z mobile forensics oraz informatyki śledczej, posiadacz certyfikatów Cellebrite Certified Physical Analyst (CCPA), Cellebrite Certified Logical Operator (CCLO).

Copyright © 2017-2022 REDTEAM.PL All Rights Reserved